HRAVÉ TVARY A SÚČASNÝ DIZAJN

24. septembra 2019
redakcia

Swisspearl Largo Reflex Black Velvet 9221

HRAVÉ TVARY A SÚČASNÝ DIZAJN

Black Villa postavená v Beverly Hills je kombináciou najmodernejšej technológie a jednoduchého, čistého dizajnu, ktorý rešpektuje existujúce podmienky miesta a okolia. Rodinný dom je skvelým príkladom toho, ako je možné použiť materiály a farby na naviazanie budovy na jej prirodzené prostredie. Citlivý dizajn a hravosť objemov, skromný výber farieb a veľkorysé okná dopĺňajú krásu miesta. Tri bloky v rôznych výškach v kombinácii s balkónmi, výrezmi so zlatom, doplnené uhlovočiernou farbou, vytvárajú zaujímavú hru tvarov a objemov. Nielen skvelý dizajn, ale aj skvelý vzhľad, štrukturálne a fyzikálne vlastnosti rodinného domu dokonale zakomponované do prostredia.

Fasáda je obložená do ohňovzdorných cementových panelov Swisspearl Largo v tmavom štýle. Všetky dvere a okná majú hliníkové rámy s dvojitým zasklením vysokej hodnoty R, ktoré pomáhajú znižovať energetické straty. Hlboké previsy a clony nad zasklenými plochami pomáhajú chrániť štruktúru pred silným kalifornským slnkom a znižujú používanie klimatizácie. Výsledkom týchto aspektov je vysoko efektívny a energeticky úsporný dizajn a dom, ktorý využíva len 40 až 50 percent energie konvenčných domov.

Dizajn vychádza z usmernení LEED (energetický štítok USA) a MINERGIE (švajčiarska energetická certifikácia)

Swisspearl Largo Reflex Black Velvet 9221 Swisspearl Largo Reflex Black Velvet 9221 Swisspearl Largo Reflex Black Velvet 9221 Swisspearl Largo Reflex Black Velvet 9221 Swisspearl Largo Reflex Black Velvet 9221

Dobré vedieť

Objekt

Black Villa

Lokalita

Gloaming Way, Beverly Hills, California, USA

Architekt

Design 21, Roger Kurath M.Arch/SIA, Los Angeles

Foto

Bruno Helbling, Zurich, Switzerland

Michael Hayes, Los Angeles, USA

Materiál fasády

Swisspearl Largo Reflex Black Velvet 9221

No comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × five =