TAJOMNE TMAVÁ NA VIDIEKU

24. septembra 2019
redakcia

Swisspearl

TAJOMNE TMAVÁ NA VIDIEKU

Tento neobvyklý rodinný dom zasadený do zeleného svahu vo vidieckom Rakúsku je rovnomerne obložený čiernymi panelmi Swisspearl.

Podobne ako tmavá kozmická loď v sci-fi filme, v interiéri pokračuje elegantné vyjadrenie vonkajších šikmých rovín. Šikmé betónové steny a zamatové sedacie súpravy vytvárajú luxusnú filmovú atmosféru. Prírodný sklon svahu bol starostlivo zabudovaný do budovy a odráža sa na hlavnom schodisku, ktoré vnútorne spája tri úrovne. Vonkajšia stena udržiavajúca zem zozadu definuje budovu a zdôrazňuje svah, do ktorého je vsadená aj úzka vonkajšia stena hlavného vchodu. Vďaka ošetreniu fasády plynulo zapadá do viditeľného povrchu strechy schodiska. Vonkajšia strana je v tmavom dizajne, budova je horizontálne rozdelená na tri vrstvy, kde schodisko je rezom, ale tiež spojovacím prvkom. Dom je homogénne opláštený systémom Swisspearl, pričom strešná rovina je zatrávnená.

Garáž a technické vybavenie svahu sú situované vo vstupnej úrovni. Servisné priestory, ako sú práčovňa, skladovacie priestory a prirodzene osvetlené zimné záhrady, sa nachádzajú v prostrednej rovine vedúcej do spoločných priestorov, kde sa nachádzajú aj hlavné skrinky na odevy.

Nízke, vstavané zamatové pohovky a plyšové koberce prepožičiavajú obývacej izbe nádych pôvabu. Zasklené steny otvárajú interiér smerom do záhrady a umožňujú výhľad na jazero a okolité vinice.

Aj v interiéroch je použitý systém Swisspearl. Krb, ktorý je oblečený v paneloch Swisspearl, zviditeľňuje prvok ohňa do obývacích a jedálenských priestorov a zároveň vymedzuje obe zóny. Šikmé roviny betónových stien a stropov vytvárajú neutrálne pozadie vstavaných prvkov interiéru. Okolitú prírodnú krajinu privádza do interiérov veľké okno. Horizontálne drevené lamely s viditeľnými povrchmi panelov Swisspearl znižujú vonkajší hluk.

RnEve je tajomný dom, ktorý vyniká predovšetkým vo vidieckom prostredí.

Swisspearl Swisspearl Swisspearl Swisspearl Swisspearl Swisspearl

Dobré vedieť

Objekt

House RnEve

Lokalita

Mönchhof, Austria

Architekt

ad2 Architekten, Weiden am See, Austria

Foto

Meraner & Hauser OHG/SNC, Bozen, Italy

No comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − 3 =