FASÁDY, KTORÉ VIBRUJÚ

25. septembra 2019
redakcia

Swisspearl Reflex, vlastná farba 7024

FASÁDY, KTORÉ VIBRUJÚ

Križovatku obchodného centra v tvare písmena L, zvýrazňujú prekrývajúce sa zvislé panely Swisspearl v čiernej farbe, s orezanými odkvapmi a vykrojenými oknami.
Celková plocha troj- až štvorposchodového obchodného centra B66 v Kaunase v Litve má približne 5 300 metrov štvorcových. Väčšina plochy je k dispozícii na prenájom. Inštalované moderné vykurovacie, chladiace a vetracie systémy, zabezpečujú vysoký stupeň pohodlia pre zamestnancov a návštevníkov centra, v ktorom je umiestnených 400 pracovných staníc. Na vnútornom nádvorí sa nachádza oddychová zóna s lavičkami a zeleňou.

Počas teplých letných mesiacov je možné tento priestor využiť na stravovanie alebo na oddych. Pri zrekonštruovanej administratívnej budove je k dispozícii priestranné parkovisko. Obklad fasády Swisspearl v rôznych odtieňoch je využitý ako v exteriéri, tak aj v interiéri budovy.

Hravý pocit z pohybu fasády vytvára jemné prekrývanie čiernych posuvných panelov Swisspearl. Táto inovatívna povrchová úprava a posúvanie okenných otvorov zmäkčujú celkový vzhľad a dodávajú centrálnemu objektu zaujímavý charakter, vďaka čomu sa stal ústredným motívom celého komplexu v tvare L. Zastrihnuté odkvapy a ploché strechy zvyšujú abstraktné zväzkové objemy.

Swisspearl Reflex, vlastná farba 7024 Swisspearl Reflex, vlastná farba 7024 Swisspearl Reflex, vlastná farba 7024

Dobré vedieť

Objekt

B66 Business Center

Umiestnenie

K. Baršausko 66, Kaunas, Litva

Klient

UAB YIT Kausta Būstas, Vilnius, Litva

Architekti

Vytautas Janušaitis, Kaunas, Litva; Gražina Janulytė-Bernotienė, Danguolė Akuockienė, Surminas Petrauskas

Fotografie

Meraner a Hauser OHG / SNC , Bozen, Taliansko

Stavba fasády

AB YIT Kausta, Kaunas, Litva

Materiál fasády

Swisspearl Reflex, vlastná farba 7024

No comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − 3 =