XL dom, Slovinsko

18. apríla 2020
ws

Vila veľkosti XL pre XL rodinu

Navrhnutá pre veľkú sedemčlennú rodinu sa táto XL vila nachádza na okraji novej obytnej zóny na východe Slovinska. Dizajn od SoNo Architekcts načerpal podnety z typickej slovinskej architektúry a jej prvkov, ako aj zvlnených pohorí a polí, ktoré sa rozprestierajú všade naokolo.

Tento dom pozostáva z troch sedlových dvoj-štítových striech, dve z nich sú umiestnené kolmo ale zároveň aj situované paralelne jedna k druhej, čím vytvárajú prekrytie vonkajška medzi obytným a jedálenským priestorom.
V svojej podstate, dizajn SoNo Architecs je modernou interpretáciou vidieckej stodoly.

Biele prízemie, kde sa nachádzajú práčovňa, špajza a technické priestory sú skonštruované zo spevnenej ocele a vyššie poschodia pozostávajú celé z krížovo laminovaných trámových prvkov. Rozvrhnutý do troch poschodí je samotný dom svetlý a priestranný. Všetky užívateľské plochy, ako sú otvorená kuchyňa a jedáleň so študovňou sa nachádzajú na prízemí severného krídla a obývačka zasa v južnom krídle, ktoré sa zároveň rozširuje do prekrytého prístrešku pre auto. Svojimi veľkými posuvnými dverami sa obytná plocha otvára do átria, pričom však zabezpečuje intimitu medzi vnútrajškom domu a okolitou prírodou. Päť spální má výhľad na okolitú krajinu a dve kúpeľne so svetlíkmi sa nachádzajú na vrchnom poschodí.

Celý projekt si môžete stiahnúť na tomto linku v pdf:
https://www.swisspearl.com/downloads/tools/downloadcenter/

Objekt: XL dom

Miesto:
Pot na Črnile, Leskovek Pri Krškem, Slovinsko

Architekti:
SoNo Architekti, Ajdovščina a Lubľana, Slovinsko
Edvard Blažko, Marko Vok, Nina Tešanovič

Fotografie:
Meraner a Houser OHG/SNC, Bozen, Taliansko

Stavebné obdobie:
2014-2016

Fasádny materiál:
Swiss pearl Largo Nobilis Black N012

No comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − one =