Obytná a kancelárska budova Kandinsky, Rusko

16. júla 2020
ws

Moderná a novodobá polyfunkčná budova zo zmiešaných blokov

Kandinského dom je nová bytová a administratívna budova so zmiešaným využitím, ktorá sa nachádza v blízkosti rieky Iset v historickom centre Jekaterinburgu, východne od pohoria Ural v Rusku. Projekt ťaží z jeho blízkosti k nábrežiu rieky a početných chodníkov, ktoré prechádzajú územím.

Koncepciu projektu Kandinsky vyvinuli medzinárodne uznávaní architekti AHR. Budova je rozdelená s rôznymi fasádnymi materiálmi, ktoré zabezpečujú jej harmonickú integráciu medzi staršie budovy menšieho rozsahu a vyššie moderné stavby. Horná obytná plocha je pokrytá bielymi vláknitými cementovými panelmi Swisspearl. V paneloch sú osadené okná rôznych veľkostí a výčnelkov. Predná strana budovy je jemne zakrivená, s oknami, ktoré vyčnievajú cez plášť, čím zvýrazňujú krivku. Vyčnievajúca strecha na úrovni podkrovia ešte viac zvýrazňuje celkovú krivku budovy. Hladké, matné, vláknocementové panely boli vybrané ako efektívny materiál obloženia, ktorý by mohol ľahko tvoriť zakrivenú geometriu, ktorá je estetická, odolná a nenáročná na údržbu. Dolná kancelárska a obytná budova je potiahnutá žulou Gabbro.

Rezidenčné ubytovanie zahŕňa osemdesiatosem apartmánov v dispozičných riešeniach rôznej veľkosti, od jednej do štyroch spální. Kancelárske ubytovanie je založené na centrálnom jadre, ktoré poskytuje maximálnu flexibilitu nájomcu bez potreby nadmerných vnútorných chodieb.

Koncepcia vonkajšej občianskej vybavenosti a úpravy krajiny, ktorú vyvinuli dizajnéri zo spoločnosti Greenhance, bola založená na vzťahu medzi architektúrou a krajinou. Záhrada pre obyvateľov ponúka množstvo stromov a rastlín: jablká, lipy a cédrové stromy. S viac ako dvadsiatimi piatimi rastlinami sa farby pestrej záhrady menia s každou sezónou.

DOBRE VEDIEŤ

Objekt: Obytná a kancelárska budova Kandinsky, Rusko

Poloha: Ekaterinburg, Rusko Architekt:AHR Architects, Londýn, UK

Fotky: Brunsnika Ekaterinburg, Rusko

Výstavba : 2015-2018

Fasádny materiál
Swisspearl Largo Reflex Satin White 9291
Swisspearl Largo Avera A020

No comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 1 =