MOŽNOSTI PRE ARCHITEKTOV

Vhodnosť použitia.

SWISSPEARL® poskytuje voľnú ruku v riešení architektúry. Dáva architektovi možnosť vytvoriť fasádu so svojou vlastnou individualitou, charakterom, textúrou, farbou a čo je dôležité poskytuje vysoko účinnú ochrannú vrstvu.

Cemento-kompozitné dosky poskytujú obrovský rozsah možností pre dizajn fasád vďaka rozsiahlemu výberu povrchových textúr, rôznych typov spojov a úchytov ako aj formátov dosiek, ktoré je možné slobodne zvoliť v rámci maximálnej využiteľnej veľkosti.
Zachovaná pritom zostáva viditeľná kreativita návrhu a spĺňajú sa najprísnejšie estetické požiadavky v overenej kvalite SWISSPEARL®.

Rozsah použitia.

Či už ide o súkromné priestory, priestory pre život a prácu, alebo verejné priestory s veľkým pohybom ľudí, vnútorný priestor znamená životný priestor. Mnoho požiadaviek, ktoré naň človek má, sa odvíja od estetických aspektov, akustiky, trvanlivosti, pocitu z povrchu a bezpečnostných hľadísk.

Rozsah použitia je prakticky neobmedzený.

Dosky SWISSPEARL® s nezameniteľnými materiálovými charakteristikami a technickými vlastnosťami ponúkajú najširšie dizajnové možnosti v kombinácii s najvyššími štandardmi kvality.

SWISSPEARL® je kľúčom pre vonkajšie a vnútorné priestory nadštandardného privátneho bývania, administratívnych budov, univerzít, úradných budov, kancelárií, konferenčných miestností, hotelov a reštaurácií, nákupných centier, letísk, železničných staníc.

Rozsah použitia

Vlastnosti dosiek

Cemento-kompozitná doska SWISSPEARL® je ľahká veľkoformátová doska s „kamenným“ charakterom určená pre odvetrané fasády a interiéry budov. Je zložená predovšetkým z cementu, netoxických vlákien, vody a vzduchu. Je nehorľavá, šetrná k životnému prostrediu, stálofarebná, bez údržbová, objemovo a rozmerovo stabilná.

Otvory, štrbiny a inak tvarované perforovanie umožňuje vytváranie neobyčajných efektov. Perforované dosky môžu mať určitú funkciu (posuvné žalúzie, koncept tienenia, ochrana proti vetru, rozdelenie priestorov, absorpcia zvuku, atď.) alebo môžu byť výlučne dekoratívne. Každý návrh perforácie musí skontrolovať náš technický poradca. V podstate môže plocha perforácií predstavovať maximálne 20%.

Dosky SWISSPEARL® je možné kombinovať s fotovoltaickými panelmi bez narušenia estetiky fasády alebo strechy.

Technický list

Neobmedzená kreativita

Dizajnové možnosti, ponúkané širokým sortimentom povrchových úprav a farieb, je možné doplniť špeciálnou výrobou alebo povrchovou úpravou. Tieto dodatočné možnosti umožňujú, aby každá budova získala exkluzívny, mimoriadny vzhľad.

Rôzne špeciality SWISSPEARL® vychádzajú zo základu celo prefarbených dosiek.

Dosky s perforáciami, gravírovaním alebo inou povrchovou úpravou, sa dodávajú s výnimočným povrchom. Môžu byť použité samostatne alebo v kombinácii s hladkými doskami SWISSPEARL® s rovnakým alebo iným odtieňom alebo s inými materiálmi.

SWISSPEARL® FARBY

Pozrite si pdf dokument s ukážkami farebnosti

SWISSPEARL® PROGRAM

Pozrite si pdf dokument výrobného programu

viac podpory

SWISSPEARL®

„Fasáda je vyjadrujúcim prvkom každej stavby.
Vytvára prvý a trvalý dojem.“